DigiUP Cernin dily

oval
oval

DigiUP je program určený pro podporu malých a středních firem v oblasti digitalizace. V rámci jeho realizace dochází k výběru konkrétního experta pro danou potřebu firmy, který následně analyzuje a definuje optimální řešení pro rozvoj firmy v konkrétní oblasti. Tento program navazuje na digitální audit v rámci kterého se prověří digitální připravenost firmy a pokud jsou firemní procesy a zázemí firmy připravené pokračuje se právě programem digiUP. Výsledkem je pak konkrétní definice změnového projektu, který se následně začíná implementovat (dále možnost využít program stavební dozor digitalizace).

Cernin dily je česká privátní společnost zabývající se zakázkovou výrobou náhradních dílů pro zemědělskou techniku a zemědělských strojů. V rámci programu DigiUP se firma posunula v interních procesech od individuálního zpracování informací k systému, který umožňuje týmovou spolupráci se systémovým a řízeným tokem informací. Zvolené řešení je prvotním seznámením s prostředím firemních IS a mimo upřesňování a nastavování interních procesů také slouží k osahání IS jako prostředku pro šíření firemní agendy.

Byly řešeny dvě základní oblasti:

·        Jak zmapovat firemní procesy a vytvořit procesní schéma pro základní oborové činnosti, které by měly být zavedeny do informačního systému (požadavky firmy na fungování, cloudová aplikace, která by do řízení zakázek a výroby přinesla řád, přehled o zakázkách pro backoffice apod.)

·        CRM systém pro základní operace (příprava obchodní agendy, statistiky, úspěšnost obchodu apod.)